Amulet Wu Lou (Hulu)

Od dawna posiadam w domu małą złotą figurkę tykwy. To dla mnie nie tylko piękna dekoracja. Z tykwą związana jest perzcież cała moja pasja! A czy wiedzieliście, że taka tykwa ma moc? Może dlatego tak mocno wciągnęłam się w jej uprawę, obróbkę, lampy, dekoracje, warsztaty…

Tykwa i jej moc

Po chińsku tykwa nazywa się hulu (葫芦). Pierwszy znak hu (葫) jest homofonem słowa „chronić lub strzec” (hu 护) oraz słowa „błogosławieństwo” (hu 祜). Tykwa od wielu stuleci jest ikoną dobrego zdrowia, długowieczności, dobrobytu i obfitości błogosławieństw. Ponieważ tykwa jest bogata w symbolikę, stała się ważnym narzędziem w ulepszaniu i leczeniu problemów feng shui.

W zgodzie z Feng Shui

Występują różne rodzaje tykwy, natomiast ta tradycyjnie naturalna suszona tykwa jest używana w walce z feng shui sha qi. Według Feng Shui tykwa absorbuje złą energię, oczyszczając otoczenie dookoła. Służy ku temu otwór na szczycie tykwy. Stawiając ją w określonym miejscu niwelujemy z danej przestrzeni niekorzystne zjawiska np. w samochodzie chroni kierowców przed wypadkami.

Kto by pomyślał… Taka mała tykwa a tyle potrafi zdziałać! Hulu wykonywałam wyłącznie na zamówienia, ale od teraz dostępne są również w moim sklepie online. Zapraszam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU