Moja Pracownia Artystyczna

Co znajdziesz w mojej pracowni? Jakimi narzędziami się posługuję? I jak w ogóle to wszystko powstaje?

Moja pracownia to miejsce przepełnione tykwami pod sam sufit! Oczywiście są to tylko te wybrane, najładniejsze, najzgrabniejsze. Gdy przekraczam próg pracowni za każdym razem cieszą mój wzrok i pozwalają na uruchomienie wyobraźni. Przecież każda z nich potrzebuje wyjątkowej kreacji! 

Oprócz tykw swoje miejsce znalazły tutaj potrzebne narzędzia i inne materiały. Dla mnie bardzo ważna jest organizacja przestrzeni w taki sposób, aby tworząc pracę wiedzieć, gdzie mam odpowiednie do niej składniki. Uporządkowane półeczki pozwalają mi na przechowywanie sporej ilości materiałów i narzędzi w sposób dający komfort pracy. Wszystko ma tutaj swoje miejsce.

Do wykonania lamp używam sprzętu marki Dremel. Mają naprawdę duży wybór przeróżnych akcesoriów wysokiej jakości. Co prawda wszystko w jakimś stopniu się zużywa, a czasami po prostu psuje (spalony wirnik, częste wymiany łożysk). Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również wałek giętki z którym niestety ja nie umiem się zaprzyjaźnić. Do tego maseczka przeciwpyłowa i również okulary (do większych otworów i frezowań). 

Proces powstawania nowej pracy jest długotrwały i niekiedy wyczerpujący. Niemniej jednak poszukiwanie nowych wzorów, dopasowywanie odpowiedniej kolorystyki, wybór kształtu i formy jest źródłem przyjemności. Ten moment całkowitego wyłączenia się i skupienia jedynie na tym, co w danej chwili robię, umilam muzyką odzwierciedlającą moje aktualne samopoczucie. Największa satysfakcja przychodzi zawsze na koniec – gdy wykonana praca jest już gotowa i rozświetla przestrzeń tworząc niepowtarzalny spektakl świateł i cieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MENU